Whatsapp0532 120 2625
Bizi Arayın0216 441 2814
 
İade Garantisi
Kapsam içi tüm ürünlerde
 
Randevulu Gönderi
Dilediğiniz tarihte teslimat
 
Aynı Gün Kargo
15:00' e kadar verilen siparişlerde

Satış Sözleşmesi

Ürünlerin Teslimi ve Teslim Şekli

Saat 15:00' e kadar verilen tüm siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. 15:00' ten sonraya kalan siparişler ertesi gün kargoya teslim edilir. Cumartesi-Pazar günleri kargo çıkışımız yoktur. Cuma günü saat 15:00' ten sonra verilen siparişler Pazartesi günü kargoya teslim edilir. Gönderileriniz aksi belirtilmedikçe, anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderilecektir, kargo ücreti alıcıya aittir.

Kargo Yükümlülükleri

Alıcı, kargoyu teslim almadan önce kargo yetkilisinin yanında ürünleri kontrol ederek, herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmekle yükümlüdür. Eğer herhangi bir hasar söz konusu ise, ürünü teslim almadan, tutanak tutturarak kargo görevlisine iade etmelidir. Aksi takdirde ürünleri sağlam olarak teslim aldığını kabul etmiş olur. 

İade Koşulları

Almış olduğunuz ürününü faturanız ile beraber ambalajını açmadan ve tahrip etmeden teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Niteliği itibarı ile aşağıda listelenen ürünlerin iadesi yoktur;

 • Bitki Besinleri (Sıvı-Organik-Mono Gübreler, Katı Gübreler, Katkı Maddeleri, Faydalı Bakteriler)
 • Bitki Yetiştirme Ampulleri
 • Klonlama Jelleri
 • Organik Böcek İlaçları
 • Tek Kullanımlık Ürünler

Sipariş İptali

Toprakvesu.com fiyatları hatalı gösterilen ürünleri, siparişleri ve kampanyaları iptal etme hakkına sahiptir.


Kullanım Şartları

İş bu sözleşme, toprakvesu.com internet sitesinden aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünü sipariş veren Tüketici ile bu internet sitesinin sahibi olan Satıcı arasındaki karşılıklı hak ve yükümlülükleri  4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince düzenlenmiştir.

Madde 1 - Genel Şartlar

 • 18 yaşından küçük kişiler toprakvesu.com internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu teyid etmiş olur.
 • Satıcı toprakvesu.com,  internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir.
 • Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Tüketici, toprakvesu.com'dan alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.
 • Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketici'ye verilmesi gereken adres, telefon, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyid etmiş olur.
 • Ürün bedeli herhangi bir nedenle ödenmez ya da banka kayıtlarında iptal edilirse, Satıcı ürünün teslim edilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 • Banka havalesi ya da EFT yoluyla verilen siparişlerin, Satıcı tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin, Satıcı'nın banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir.
 • Tüketici, banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 1 hafta içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda Satıcı'nın siparişi iptal edeceğini kabul eder.
 • Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde, ürünün tesliminden sonra, Tüketici'ye ait kredi kartının, Tüketici'nin rızası dışında yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle, banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı'ya ödememesi halinde, Tüketici'nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Satıcı'ya gönderilmesi zorunludur.

Madde 2 - Satıcı'nın Yükümlülükleri

 • Satıcı tüketicinin siparişi kendisine ulaştırdığı andan itibaren en geç otuz gün içerisinde edimini yerine getirir. Bu süre tüketiciye daha önceden yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla on gün uzatılabilir.
 • Kargo firmasının, ürünü Tüketici'ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün Tüketici'ye teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.
 • Siparişi verilen ürünün, teslimat adresindeki alıcı tarafından teslimatının kabul edilmemesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.
 • Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Satıcı, ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, Tüketiciye eşit kalite ve fiyatta ürün önererek tedarik edebilir.
 • Çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Satıcı, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığını ileri sürerek, sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Tüketici'ye bildirir. Ödemiş olduğu bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri 10 gün içinde Tüketici'ye iade eder.
 • Tüketici, sipariş verdiği ürünün kendisine veya Teslimat Adresi olarak belirttiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı'ya toprakvesu.com sitesinde belirtilen iletişim formu, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünlerin Madde 7- Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler kapsamında olmaması gerekmektedir.
 • Satıcı, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir. 
 • Tüketici ya da 3. kişi, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak Satıcı'ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV'si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.
 • İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici'den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici'ye aittir.
 • Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 (yedi) gün içinde ürün bedeli Tüketici'ye iade edilir.

Madde 3 - Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

 • Tüketici'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen, üzerinde değişiklik veya ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, Tüketici'nin istekleri doğrultusunda hazırlanan özel tasarım ürünler, Tüketici'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.
 • Tüketici verdiği siparişini Pazartesi-Cuma günleri saat 15.00' e kadar, Cumartesi saat 12.00'ye kadar 0216 441 2814 numaralı telefondan toprakvesu.com Müşteri Hizmetlerini arayarak, ya da info@toprakvesu.com e-posta adresine bilgi vererek iptal edebilir.

Madde 4 - Yetkili Mahkemeler

 • İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici'nin veya Satıcı'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
 • Siparişin gerçekleşmesi durumunda Tüketici işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.


Satıcı - Hidroteksan Tarım Ürünleri San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.